Resultater 2015

Lørdag den 16. maj 2015

Selvom vejret ikke viste sig fra den allerbedste side til lørdagens ringridning i Løjt , blev årets lokale ringridning afholdt som planlagt med 30 ryttere, som fik følgende placeringer:

 

Konge : Morten Olsen, 20 ringe
Ponykonge : Jesper Magnussen, 18 ringe
Yngste rytter : Julie Kristoffersen på 4 år
Ældste rytter : Falle Lilholdt på 84 år

 

Ponyer 0-14 år
1. Julie D. Lassen
2. Louise Lauritzen
3. Sarah Friis Jepsen
4. Jasmin Staugaard
5. Mia Lauritzen
6. Signe Midtgaard
7. Sophie Asmussen
8. Caroline Fjølner-Larsen
9. Julie Kristoffersen
10. Christian Fjølner-Larsen
11. Freja Skøtt
12. Caroline Toft Larsen
13. Cecilie Hildebrandt


15-39 år
1. Camilla Nomanni
2. Nina Broders
3. Susan Kristoffersen
4. Helle Fjølner-Larsen
5. Karina Davidsen
6. Inken Newger

 

Over 40 år
1. Kim Lauritzen
2. Charlotte Jessen Andersen
3. Jan Lilholdt
4. Djim Kristoffersen
5. Helmuth Christiansen
6. Svend Peter Lauritsen
7. Manja Wiesel
8. Preben Kristoffersen
9. Hans Jørgen Hamann
10. Karen Jessen Olsen
11. Falle Lilholdt

Søndag den 17. maj 2015

Om søndagen strejfede solen dog lidt mere igennem og pladsen blev godt besøgt af Løjts beboer, gæster, turister og 101 ryttere, som lagde sig på følgende placeringer:.

 

Konge : Linette Olesen, Rangstrup
Ponykonge : Oliver Schulz, Gredstedbro
22 ryttere havde alle 24 ringe

 

Pony
1. Mads Peter Hissel, Tumbøl
2. Jonas Olesen, Rangstrup
3. Jette Kjeldstrøm, Toftlund
4. Jacob Petersen, Gl. Skovbøl
5. Alberte Lock, Nr. Hjarup

 

15-29 år
1. Line Schulz, Gredstedbro
2. Annemette Ravn, Løjt
3. Nadia Lacour, Sønderborg
4. Carina Jessen, Haderslev
5. Nina Broders, Hoptrup

 

30-44 år
1. Pernille Kolmos, Nordborg
2. Morten Olsen, Løjt
3. Torben Kaufmann, Vollerup
4. Tanja Olesen, Søgård
5. Anette Lock, Nr.Jarup

 

45-59 år
1. Jesper Hansen, Holsted
2. Claus Hissel, Tumbøl
3. Kim Lauritzen, Bodum
4. Bent Christensen, Ulkebøl
5. Djim Kristoffersen, Uge

 

Over 60 år
1. Arne Schulz, Gredstedbro
2. Gert Hansen, Kliplev
3. Egon Breum, Ustrup
4. Kurt Hansen, Forhus
5. Lyngstrup Christiansen, Boyskov